FAQ.

Frequentl asked Questions

We were asked a wide range of questions since we began shooting wedding photos, it is now a necessity to compile this Frequently Asked Questions page. 20 questions, which sometimes offer responses to more than one matter, are offered below for you. We hope they will help you with the issues you wander about. Please feel free to use the contact page to ask any other questions you may have.
Yours sincerely...

Biribiziceksin.com


"Biribiziceksin.com Anayasası" na göre hiç kimse size beğenmediğiniz hizmeti/ürünü zorla satamaz veya almak zorunda bırakamaz. Ekip olarak öylesine yüksek özgüven ile hareket ederiz ki; siz değerli çiftlerimize %100 müşteri memnuniyetini sunarız; yani fotoğraflarınıza baktığınızda umduğunuzu bulamamışsanız ki şu ana kadar gerçekleşmemiş bir durumdur, ödemiş olduğunuz tüm ücreti son kuruşuna kadar eksiksiz teslim alırsınız. Üstelik size iletilen tüm fotoğraflarda yine bizim tarafımızdan size verilmiş bir hediye olarak kalır. Kendinizi güvende hissetmek güzel bir duygu değil mi?

Seçmiş olduğunuz düğün albümü paketine göre ;Biri ve Bizi Paket yaklaşık 3 saat sürüyor ve 800-1200 kare arası fotoğraf çekiliyor. Çeksin Paket' te ise; 7-8 saat kadar sürüyor ve 1800-2000 kare arası fotoğraf çekiliyor.

Biribiziceksin.com olarak ofisimiz İstanbul' da; fakat fotoğraf çekimi için Türkiye'nin tüm illerine gidiyoruz. Siz yeter ki rezervasyonda geç kalmayın!

Sistemimizin işleyişi oldukça basittir: Fotoğraf çekimimizin gerçekleştiği andan itibaren 1 gün içerisinde mailinize bir link geliyor. Geçerliliği 7 gün olan bu linki tıklayıp fotoğrafları bilgisayarınıza indirdiğiniz an sistemimiz işleminizi bize bildiriyor ve süreç başlıyor. Siz fotoğraflara bakıp beğendiğiniz fotoğrafların kodlarını (siyah – beyaz / renkli olarak) belirterek tarafımıza mail/mesaj yoluyla bildiriyorsunuz ve biz de seçtiğiniz fotoğrafların photoshop, re-touch ve albüm mizanpaj işlemlerine başlıyoruz. Çalışmalarımız bitince tekrar size gösterimde bulunup teyit alıyoruz (ki bu da sektörümüzde bulunan büyük bir farklılığımızdır). Vereceğiniz karara göre tekrar gerekli düzenlemeleri yapar veya basım işlemlerine başlarız. Fotoğraf seçiminizin bildiriminden itibaren 7-10 gün içerisinde albüm setlerinizi teslim alabilirsiniz.

Bu başlığı okumaya hala devam ediyorsanız çekim mekanları menüsünü görmediğinizi varsayıyoruz, mekanları görmek için Lütfen tıklayın. Mekan alanlarımız bu gördüklerinizle de sınırlı değil. Sizin farklılık yaratabileceğinizi düşündüğünüz her yer; eski bir fabrika, çiftlik, terk edilmiş köhne bir ev, neşeli bir sokak, geniş bir ayçiçeği tarlası, safir kumlu bir kumsal; yani zaman, mekan sınırı olmayan her yer sizin için uygunsa bizim için de uygundur. Siz yeter ki kalıplarınızı kırın!

Biribiziceksin.com fotoğraf ekibi olarak Canon Eos 5d Mark II / Canon 7D türünde yüksek kaliteli fotoğraf makineleri ve lens ekipmanları kullanmaktayız. Bu sebepten dolayı tüm paketlerde kalitemiz aynı olmakla beraber, farklı fiyat uygulamasının sebebi alınan hizmetin süresi ve alınan ürünün çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır.

Biribiziceksin.com olarak 1. sınıf kalitede albüm teslim edilmesi standartlaştırılmış bir prosedürdür. Aldığınız albümün sayfalarından jelatini söken ilk siz olacaksınız ve her sayfanın jelatininin altında hak etmiş olduğunuz kaliteyi, ellerinizle ve gözlerinizle tasdik edeceksiniz. Albümlerimiz 10 geniş sayfadan oluşmaktadır. Bizim tavsiyemiz, sayfa düzenine göre 25 ile 30 fotoğraf arasında seçim yapmanızdır. Ola ki karar vermekte zorlanıp 40-42 seçim yaptınız, tabiî ki bu seçiminize özel bir çalışmayı talep etmek de en büyük hakkınız ve photoshop ile tek tek işlemek de bizim görevimiz.

Panik yok! Hakkımızda kısmında bizim de bu düğünün bir tarafı olduğumuzdan ve size karşı sorumluluklarımızdan bahsetmiştik. Fotoğraflarınız arşivimizde saklı, istediğiniz zaman teslim alabilirsiniz.

Sektörel ücretlere bakılırsa alacağınız hizmet ve ürün kalitesine göre ücretlerimizin oldukça makul olduğunu fark edeceksiniz. Ama yine de sizi kırma niyetinde değiliz. Hafta içi yapmayı düşündüğünüz çekimlerde %10 indirim de bizden size gelsin, gelin ve damadın yüzün gülsün Bu arada hediye demişken 2014 sezonu boyunca 90*120 ebadında 200 tl değerinde çerçeveli canvas fotoğraf baskısını da hediye olduğunu unutmayın!

Evet, stüdyo çekimi imkanımız var. Ama beraber neleri gerçekleştirebileceğimizi bir düşünsenize: Yukarıda masmavi bir gökyüzü, bastığınız yerde çimenin en güzel yeşili, güneş ışınlarının vermiş olduğu renk doygunluğu, sınırsız farklı alan konsepti, bol oksijen, temiz hava, yankısız bir kahkaha sesi… Peki böyle bir imkan varken; neden 80 li yıllarda moda olan 10 m2 lik bir ortamda arkanızda yapay bir fon olan fotoğraflar çektiresiniz ki?

Zaten farklılıklarımızdan birisi de bu… Kullanacağınız aksesuara neden para ödeyesiniz ki? Üstelik biz varken. Kimi zaman renkli bir yelpaze, kimi zaman otantik bir şemsiye, bir klaket, espri dolu bir tabela, renk renk balonlar, damat bey için bir fes … Her zaman sizin için çekiminize neşe katacak bir şeyler bulunduruyoruz bünyemizde siz mutlu olun diye. Bu arada tabii ki sizin için anlamı olan bir aksesuarı da getirip kullanma hakkına sahipsiniz; yeter ki yüzünüzdeki gülücükleri görelim.

Öncelikle siz çekim için belirlediğiniz günü bize iletiyorsunuz ve rezervasyonunuzu gerçekleştiriyoruz. Ücretin %20 lik kısmını bu esnada size ileteceğimiz banka hesabına yatırabilir veya elden teslim edebilirsiniz. Daha sonra çekim günü, çekim bitiminde ücretin %40 ını, albüm teslimatında da geri kalan %40 ını teslim ediyorsunuz. Albümlerinizi isterseniz elden teslim alabilirsiniz. Veya bitim ücretini yatırmanızla beraber anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile tarafınıza biz gönderebiliriz. Bu arada size %100 müşteri memnuniyeti ve para iade garantisi politikamızdan bahsetmiştik değil mi?

Çekimleri her zaman en az iki kişi olarak gerçekleştiriyoruz. Düşünüldüğü kadar kolay olmayan ve fazlasıyla yorucu olan fotoğraf çekimi işlemi esnasında bizim için bu bir şart. Ekibimiz birbirinden yetenekli üniversite mezunu 4 fotoğrafçıdan oluşuyor. Kimi çocukluktan baba mesleği olarak öğrenerek bu zamana tecrübesini taşımış, kimi üniversite yıllarında makineyi merak olarak eline alıp bir daha bırakamamış ve yaşam kapısı olarak seçmiş, kimi aldığı ödüllere doymuş ve uzun süre önce mesleki yaşantısına gelin ve damat fotoğrafçısı olarak devam etme kararı almış. Emin olun sizin için, size en uygun fotoğrafçının belirlenmesi de tecrübelerimiz doğrultusunda işimizin önemli bir parçası.

Gelin damat çekimleriniz İstanbul,Kocaeli dışında gerçekleşecek ise konaklama bedeli, yol masrafları ve çekim için talep etmek istediğiniz ve portföyümüzde bulunmayan aksesuarlar kostüm vb. ürünler, ve çekim istediğiniz mekanlar eğer ücretli ise, bu tarz durumlar çekim ücretleri fiyatlara dahil değildir.

Tabii ki paketinize dahil olmasa da isteğiniz üzerine klibiniz hazırlanabiliyor. Çekimlerimizi hd kameralarımızla gerçekleştirdikten sonra kendimizi dijital bir mutfağa sokuyoruz ve başlıyoruz. Gelsin Adope premierreler, soundboothlar gitsin after effectsler, pluginler sonunda herkesin yüzünde tebessüm bırakan bu klipler oluşuyor. Video çekim ve kurgusal montaj fiyatlarımız için lütfen iletişim bölümünü kullanın.

Hava puslu veya yağmurlu olsa da çekimlerimizi mümkün olduğu kadar gerçek ışığının ulaştığı dış mekanda yapma taraftarıyız. Yağmurlu veya kapalı bir havada da mükemmel kareler yakalanabildiğine defalarca şahit olduk. Ancak her halükarda kapalı mekan isteğiniz var ise sınırlarımızın olmadığını daha önce belirtmiştik alternatif olarak önerebileceğimiz yerlerden birisini tercih edebilirsiniz.

Hiç problem değil! Biz de klasik stüdyo fotoğrafçıları değiliz, size çekime giderken hatta çekim yerinde tablet ile yüzlerce poz imkanı sunuyoruz. Siz beğendiğinizi bakarak seçiyorsunuz biz beğenilerinize öncelik verip aklımızdakileri de ekleyerek ortaya muhteşem kareler çıkartıyoruz.

Paniğe gerek yok! Akşam saat 21:00 da da çekime başladığımız zamanlar oldu bizim. Galerimize bakarsanız bazı çiftlerimizin fotoğraf çekimlerinin karanlıkta olduğunu fark edeceksiniz. İşte burada bizim farkımız devreye giriyor paraflash dediğimiz bir sistemle ışığın efendisi oluyoruz. Aynı anda senkronize patlayan birkaç flash, kocaman beyaz şemsiyeler, boy boy tripotlar ve softboxlar sizi karanlıkta aydınlattığı gibi henüz hiçbir sitede görmediğiniz bir çekim tarzına da imza atmış oluyor. Sadece farklılığından dolayı yaşanabilecek bir deneyim neden olmasın? Sizce de öyle değil mi?

Paketler içerisinde sadece çeksin paket ilk dansa kadar devam etmektedir ve ilk dans sonrası eğlence davetli fotoğrafı çekimleri pakete dahil değildir. İsteğinize göre talebiniz takdirinde ilk dans sonrasının çekimini de satın alabilir davetlilerinize sıcak fotoğraf satışı şansı tanıyabilirsiniz.

Düğün belgeseli diğer bir tanımla evlilik hikayesi, "biribiziceksin.com" olarak Çeksin Paket içeriğinde yer almaktadır. Gelinin ve damadın kuaföre gidişinden başlayarak düğün gecesi ilk dansa kadar geçirdikleri sürecin fotoğraflanması ve bu fotoğrafların kronolojik olarak oluşturduğu hikayeye düğün belgeseli diyoruz. Bu süreç içerisinde gelin ve damadın özel anlarının tamamını içeriyor. Gelinin gözüne çekilen bir rimelden, damadın ayna karşısında papyonunu düzenlemesine kadar. Çekim süresi kuaföre ne zaman gidileceği ile ilk dansın ne zaman yapılacağına göre değişir. Bu sebepten dolayı hikaye çekimi maksimum 10 saat ile sınırlıdır